سوالات متداول

سایت sandogh.ir چیست و چه کاری انجام می دهد؟

هدف این سایت فراهم نمودن فضایی یکپارچه جهت ارائه خدمات سرمایه گذاری است. مرکز سرمایه گذاری آنلاین sandogh.ir این امکان را ایجاد کرده که افراد با هر سطح از سرمایه و دانش مالی، سرمایه گذاری غیرمستقیم در بورس از طریق صندوق های سرمایه گذاری را انجام دهند. ما در تلاش هستیم تا با ارائه خدمات مختلف و آگاهی بخشی نسبت به عملکرد صندوق ها شما را تا انجام یک سرمایه گذاری موفق همراهی کنیم. در این سامانه طیف گسترده ای از صندوق های سرمایه گذاری را متناسب با اهداف مختلف، فراهم آورده ایم تا بدون نیاز به مراجعه به شعب بانک ها و کارگزاری ها، نیازهای سرمایه گذاری شما را برطرف نماییم.

چگونه در صندوق‌ها ، سرمایه‌گذاری کنم؟

برای سرمایه‌گذاری در هر صندوق نیاز است پس از افتتاح حساب در سایت و ورود به حساب کاربری خود، صندوق و مبلغ موردنظر برای سرمایه گذاری را انتخاب کنید. پس از آن، نسبت به واریز وجه بصورت آنلاین اقدام نمایید تا صدور واحد سرمایه گذاری برای شما انجام گردد.

حداقل مبلغ موردنیاز برای سرمایه‌گذاری چقدر است؟

حداقل میزان سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری بسته به NAV صدور صندوق ها متفاوت است به عنوان مثال حداقل مبلغ لازم جهت سرمایه گذاری در صندوق اعتماد مبلغ 10.000 ریال می باشد.

منظور از قیمت صدور و قیمت ابطال در صندوق‌ها چیست؟

منظور از قیمت صدور هر واحد، همان قیمت خرید هر واحد سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها است و قیمت ابطال هر واحد، قیمت فروش واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق است. قیمت ابطال از تقسیم خالص کل ارزش دارایی‌های صندوق بر تعداد واحد تحت مالکیت سرمایه‌گذاران محاسبه می‌شود. قیمت صدور با قیمت ابطال به میزان کارمزد مورد نیاز مدیر صندوق جهت خرید اوراق بهادار موجود در صندوق اختلاف دارد.

ضامن نقدشوندگی چیست؟

ضامن نقدشوندگی یکی از ارکان صندوق های سرمایه گذاری است و شخصیتی حقوقی است. بطور کلی تامین نقدینگی لازم برای ابطال واحدها و بازگرداندن اصل پول و سود آن به سرمایه‌گذاران به عهده صندوق است، اما چنانچه صندوق از عهده پرداخت تمام یا قسمتی از این پول بر نیاید این وظیفه ضامن نقدشوندگی است که تمام یا قسمت باقیمانده از مبلغ را پرداخت کند.

کارمزد صندوق ها چقدر است؟

کارمزد هر صندوق در اساسنامه آن مشخص شده و با توجه به نوع دارایی هر صندوق متفاوت است. اما در مجموع هزینه های مربوط به مدیریت صندوق های سرمایه گذاری، از هزینه های سبدگردانی اختصاصی بسیار کمتر است.

سود صندوق ها چقدر است؟

بازدهی صندوق های سرمایه گذاری متفاوت است و کاملا بستگی به نوع صندوق انتخابی دارد. برای اطلاع دقیق از بازدهی صندوق ها می توانید با مراجعه به صفحه اختصاصی هر صندوق، سوابق و اطلاعات مربوط به آن را مشاهده نمایید.

آیا صندوق ها ماهیانه سود می دهند؟

بله. در بین صندوق های ارائه شده، گزینه هایی وجود دارد که سود صندوق بصورت ماهیانه به حساب سرمایه گذاران واریز می شود.

نحوه ابطال صندوق ها به چه صورت است؟

جهت ابطال واحدهای خود و دریافت مبلغ آن، وارد حساب کاربری خود شده و با کلیک بر گزینه‌ی ابطال، تعداد واحدی که قصد ابطال آن را دارید مشخص کنید. باید توجه داشت که ابطال برای شما طبق قیمت دقیق روزی که ابطال انجام می‌شود، پرداخت خواهد شد.

آیا می‌توانم برای فرزند، اعضای خانواده یا موکل خودم در صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کنم؟

در صورتی که فرزند شما به سن قانونی (۱۸ سال) نرسیده باشد و شما ولی وی باشید می‌توانید ولایتا برای ایشان سرمایه‌گذاری کنید. برای سایر اشخاص تنها با داشتن وکالت‌نامه که در آن صراحتا خرید و فروش صندوق‌های سرمایه‌گذاری ذکر شده باشد این امکان وجود دارد.

از ما بپرسید